שאלות נפוצות ותשובות


מי אתם "חסד מודיעין"

עמותת מתנדבים תושבי מודיעין שקמה בשנת 2003 מתוך מטרה לעזור ולסייע לתושבי מודיעין הנזקקים.

יש במודיעין נזקקים?הרי מדובר בעיר ברמה סוציו אקונומית גבוהה?

לצערנו במודיעין ישנם מאות משפחות נזקקות הנתמכות ע"י אגף הרווחה וארגוני חסד, במציאות ימינו מספיק שאחד המפרנסים בבית מפוטר ממקום עבודתו ותוך מס' חודשים המשפחה הופכת לנזקקת

מדוע יש צורך בארגון חסד הרי יש בכל עירייה אגף רווחה?

ישנם משפחות אשר אינם מדווחות או פונות לרווחה כיון שאינם רוצות להיות מתוייגות כמשפחות רווחה רשמיות או שאינן מעוניינות להיחשף וכדו' אנו עוזרים לכל משפחה הנצרכת ללא קשר לסיוע או להכרתם כמשפחת רווחה.

מי הם חברי העמותה?

בעמותה חברים עשרות מתושבי העיר דתיים וחילונים גברים ונשים, אשר כל עניינם לעשות טוב ולתרום לחברה.

מה עיקר פעילותכם?

אנו מחלקים מידי שבת ארוחה חמה לעשרות משפחות, לפני החגים אנו מכינים מארזי מצרכים בשווי אלפי שקלים, גייסנו לפני תחילת שנה הלימודים את כל ציוד בית הספר הנדרש לילדי המשפחות ע"מ שיוכלו להתחיל ברגל ימין את שנת הלימודים כמו כולם, אנו מסייעים לחולים בקניית תרופות, מבצעי הכנסת כלה.

מהיכן מגיע התקציב לעמותה?

כל תקציב העמותה מגיע מתרומות של אנשים טובים אשר מעוניינים להיות חלק מהעשייה האדירה, כמו"כ אנו עובדים בשת"פ עם תנועות הנוער ובתי הספר לגיוס מוצרי מזון. חשוב לציין כי כל העמותה היא על בסיס מתנדבים, אין בעמותה אף מקבל שכר כך שכל שקל שנכנס מועבר ישירות למטרות צדקה.

איך ניתן לתרום לעמותה?

ניתן לתרום בכרטיס אשראי דרך האתר המאובטח, או באמצעות הטלפון.

למי מיועד הסיוע?

אנו מסייעים אך ורק לתושבי העיר מודיעין כיון שאנו מאמינים במושג "עניי עירך קודמים"

ישנם פעילויות נוספות ומיוחדות?

פתחנו לפני מס' חודשים מחסם בגדי יד 2, המחסן מלא בבגדים איכותיים וממותגים מובילים לילדים ובני נוער וניתנים לכל דורש תמורת שקלים בודדים (עלות התפעול)

מי בודק שהמשפחות באמת נזקקות?

לעמותה ישנה ועדת תמיכות פנימית, בוועדה יושבים מס' חברי העמותה בליווי רו"ח, כל פניה נבדקת לעומק ולאחריה מחליטים האם לסייע ובכמה